Zakaj sem se odločila ustvarjati točkovni dnevnik?
Točkovne dnevnike (ang. bullet journal ali bujo) že od zmeraj občudujem, a vedno se mi je zdelo, da nimam dovolj umetniške žilice za ustvarjanje takih predlog, kot jih vidimo na Pinterestu ali Instagramu. Potem sem začela spremljati slovenke, ki so izdelovale svoj točkovni dnevnik. Najprej je bila to Tina iz profila @kreaktivna, potem sem ustvarjanje zasledila tudi pri Sonji in njenem youtube kanalu (@sgmxinfinity). Lansko leto ob ogledovanju Sonjinih videov ustvarjanja le tega sem si rekla, da moram začeti. Sprejela sem tudi dejstvo, da ne rabiš narediti umetniško popolnega, ampak je lahko enostaven in minimalističen.
Sicer sem že našla svoj popoln rokovnik (Busy B), a se mi je zdelo, da potrebujem nekaj za ustvarjanje in da bo rokovnik točno tak, kot si želim. Namreč ustvarjanje dnevnika oziroma rokovnika mi predstavlja sprostitev.
Zdelo se mi je, da rabim poseben zvezek. Namreč posebnost točkovnega dnevnika je to, da nima črt, ampak pike. Torej glede vsega se orientiraš po pikah, ki so po dolgem in počez razporejene po listu. So tako nemoteče, da na daleč izgleda navaden bel papir.
Nisem si želela zvezka, kjer na platnici na veliko in neokusno piše točkovni dnevnik, nisem si želela navadnega črnega in nisem ga želela naročiti z Aliexpressa. V Sloveniji lep zvezek za točkovni dnevnik zelo težko dobiš.
Ravno pri spremljanju Sonjinega ustvarjanja sem naletela na slovensko podjetje Lawsonia, ki poleg rokovnikov in koledarjev prodaja tudi zvezke za točkovni dnevnik. Ajda se ukvarja tudi s poslikavo s kano, kar je res hudo! Jaz sem se lani odločila za bel zvezek, letos pa bom morda vzela črnega. Zvezek ima elastiko in je malenkost debelejši (cca. 2cm). Listov je sigurno dobolj za eno leto.
Če bi tudi ti imel/a kakšen zvezek za točkovni dnevnik ali rokovnik/koledar, lahko koristiš kodo NAVALOVIH15, ki velja na vse izdelke.
- Lawsonia točkovni dnevnik
- Razna barvna pisala
- Črna pisala različnih debelin
- Washi tape
- Izdelovalnik nalepk
Komentarji
Objavite komentar